SPOONID (NAT. KATTEVINEER) | 14 aug 13, info

SPOONID (NAT. KATTEVINEER)

SPOONID (NAT. KATTEVINEER)
Kattevineer ehk spoon on õhuke puiduleht, mis on saadud puidupakust hööveldades või koorides. Puidu lõikamine kattevineeriks on puitmaterjali säästlikuim kasutamise viis. Kattevineeri kasutatakse erinevate puitplaatide, uste, treppide jne pealistamiseks. Vastavalt kasutuskohale valmistatakse spooni 0,3 – 3mm paksust. Standard paksused on 0,6mm; 1,5mm ja 2,5mm. Olenevalt puiduliigist või spetsiaalsele tellimusele võivad paksused erineda. Kasutuskohad vastavalt paksusele: 0,6mm – mööbel, siseuksed, sisustuselemendid; 1,5 mm – trepid, välisuksed, servad; 2,5 mm – trepid, servad
Lõikamise viisist sõltub spooni tekstuur. Peamised lõikamisviisid ja nendest tulenevad tekstuurid on järgmised:

        

  Joonis 1 - Tangentsiaallõige           Joonis 2 - Radiaallõige                Joonis 3 - Koorimine


Esineb ka teisi lõikamisviise (rift, poolkaar jne), kuid need on edasiarendused nendest põhiliselt kasutatavatest viisidest.

Kattevineer on naturaalne, mistõttu juhime tähelepanu sellele, et looduses ei esine kahte identse tekstuuri- ja tooniga puitu. Nii nagu iga inimene on kordumatu kunstiteos on ka iga puu, mis metsas kasvab, erinev. Veel enam, isegi puidutüve ulatuses esineb tektuuri- ja tooni erinevusi. Naturaalsel kattevineeril esineb tihti värvimuutust, oksa ning teisi puidule loomulikke eripärasusi, mis rõhutavad naturaalse puidu omapära.

Naturaalset kattevineeri kasutades saate toote, mis on alati unikaalne!
Email again:

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri